Eastern Class Championships 2017 Standings – Class C Section

Final Standings

# Name Rtng Team St Rd 1 Rd 2 Rd 3 Rd 4 Rd 5 Tot Prize
Amount
1 Dmitry Agron 1568 NY W14 W39 W12 D8 W9 4.5 1st-3rd
$800.00
2 Shravani Shrikrishna Patil 1441 PATRUE NH W10 W34 W6 W13 D3 4.5 1st-3rd
$800.00
3 Benjami Marinelli 1405 MA W22 W26 W7 W16 D2 4.5 1st-3rd
$800.00
4 Edward Murphy 1532 MURMUR NY W40 W27 L13 W28 W8 4.0 4th
$75.00
5 Camden I Wagner 1506 PA L41 W40 W36 W19 W12 4.0 4th
$75.00
6 Alan Axelrod 1500 MA W23 W29 L2 W32 W15 4.0 4th
$75.00
7 John Twombley 1494 CT W19 W41 L3 W17 W13 4.0 4th
$75.00
8 Daniel M Hayes 1464 ME W36 W24 W35 D1 L4 3.5
9 Winslow Renderer 1583 MA L13 W21 W29 W27 L1 3.0
10 Sai Sneha Yerra 1571 TIRYER NH L2 W43 W24 L12 W30 3.0
11 Catherine J Yavarone 1536 YAVRUB VT H— W33 L16 X35 D14 3.0
12 Amy Lei 1492 LEISON MA W32 W17 L1 W10 L5 3.0
13 Thomas Cassar 1484 NH W9 W18 W4 L2 L7 3.0
14 Alan V Raczka 1483 MA L1 D22 W37 W38 D11 3.0
15 Lydia Shen 1456 SHEBAD MA D37 D28 W33 W25 L6 3.0
16 Edit Halasz 1441 HALSAW MA D21 W31 W11 L3 D20 3.0
17 Daniel E Zhou 1423 CT W38 L12 W20 L7 W25 3.0
18 Brian A Clark 1337 NY W42 L13 L27 W29 W28 3.0
19 Katherine Hatcher 1308 HATCHA CT L7 W45 W39 L5 W27 3.0
20 Benjamin Thomas Hough 1558 RI L29 W23 L17 W31 D16 2.5
21 Michael W. Stevens 1532 MA D16 L9 D30 W41 D23 2.5
22 Edward Barker 1519 MA L3 D14 D31 W36 D24 2.5
23 Ira Benzion 1400 MA L6 L20 W42 W26 D21 2.5
24 Saanvi Tiruveedhula 1363 TIRYAD NH W43 L8 L10 W39 D22 2.5
25 Terence Hardison 1543 VT L27 W42 W41 L15 L17 2.0
26 Catherine L Ryan 1514 RYAIVA VT W30 L3 L32 L23 W41 2.0
27 Boris Zhevelyuk 1474 RI W25 L4 W18 L9 L19 2.0
28 Joseph McGaffigan 1446 MA D35 D15 W34 L4 L18 2.0
29 Dhriti Iyer 1434 IYEIYE PA W20 L6 L9 L18 W34 2.0
30 Richard E Cook 1433 MA L26 H— D21 W33 L10 2.0
31 James Gantt 1425 CT H— L16 D22 L20 W38 2.0
32 Jonathan Adam Needham 1352 NEENEE CT L12 W38 W26 L6 2.0
33 Shriniket Sivakumar 1240 CT W46 L11 L15 L30 W37 2.0
34 Rick Schnitzler 1216 CT B— L2 L28 W43 L29 2.0
35 John Pennington 1590 NH D28 W37 L8 F11 1.5
36 Maruthi Tiruveedhula 1329 TIRYER NH L8 B— L5 L22 D42 1.5
37 Meghana Kancharla 1321 KANSEV NH D15 L35 L14 W42 L33 1.5
38 Hermenegildo Melo Neto 1544 MA L17 L32 W40 L14 L31 1.0
39 Mitchell Kary 1466 MA X44 L1 L19 L24 1.0
40 Arthur N Learnard 1461 NH L4 L5 L38 B— 1.0
41 Louis P Jacques 1400 MA W5 L7 L25 L21 L26 1.0
42 Bert H Nisonoff 1500 NY L18 L25 L23 L37 D36 0.5
43 Premjith Narayan 1494 NY L24 L10 H— L34 0.5
44 Eddie D Griswold 1541 MA F39 0.0
45 Vanessa Sun 1152 NY U— L19 0.0
46 Steven Danko 1062 NY L33 0.0